• The Kissing Booth 3

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Seven Worlds, One Planet

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Undone

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

  • Blue Planet II

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★