Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Evening with Kevin Smith

An Evening with Kevin Smith

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious

Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cop Out

Cop Out

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pop Culture Kid Movie

The Pop Culture Kid Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry