Blake has logged 22 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bitter Rice

Bitter Rice

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Valley of the Bees

The Valley of the Bees

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roller Boogie

Roller Boogie

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Respeto

Respeto

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Azor

Azor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry