Sort by
  • Orion and the Dark

    ★★★

  • Suncoast

    ★★

  • Night Swim

    ★★

  • The Boys in the Boat

    ★★

  • Anyone But You

    ★★½

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Next Goal Wins

    ★★½

  • Society of the Snow

    ★★★½

  • Dicks: The Musical

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★½

  • Reptile

    ★★½

  • The Featherweight

    ★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Ferrari

    ★★

  • Don't Buy the Seller

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • We Have Never Been Modern

    ★★★½

  • Devils

    ★★½

  • FPS: First Person Shooter

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Old Oak

    ★★★½

  • Perfect Days

    ★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Robot Dreams

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • Monster

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Renfield

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★½

  • Air

    ★★★

  • Flamin' Hot

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • The Teachers’ Lounge

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★

  • Passages

    ★★★

  • Shortcomings

    ★½

  • Eileen

  • The Seven Deadly Sins: Grudge of Edinburgh Part 1

    ★½

  • Babylon

    ★★½

  • Troll

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • She Said

    ★★★

  • My Father's Dragon

    ★★½

  • Smile

    ★★½

  • Amsterdam

  • Sanctuary

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Causeway

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Blonde

    ★★½

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Retrograde

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½