• House of Gucci

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • King Knight

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★½

  • Crisis

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • The Marksman

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★½

  • Greenland

    ★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Dolittle

  • Cats

  • Trauma Center

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Apollo 11

  • Vice

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★★