Sort by

Matt has logged 27 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Psychout for Murder

Psychout for Murder

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Double Face

Double Face

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sodoma's Ghost

Sodoma's Ghost

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Olivia

Olivia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bite

Bite

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venus in Furs

Venus in Furs

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tales of Poe

Tales of Poe

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revolt of the Zombies

Revolt of the Zombies

1936
×
Read the review Edit this entry  
14
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ahockalypse

Ahockalypse

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Erotic Rites of Frankenstein

The Erotic Rites of Frankenstein

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Eyes of the Broken Doll

Blue Eyes of the Broken Doll

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Shadow of Kilimanjaro

In the Shadow of Kilimanjaro

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lonely Water

Lonely Water

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twisted Issues

Twisted Issues

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fangs of the Living Dead

Fangs of the Living Dead

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry