Sort by

Matt has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Campfire Tales

Campfire Tales

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seeds

Seeds

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Premutos: The Fallen Angel

Premutos: The Fallen Angel

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Score

High Score

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Waxwork II: Lost in Time

Waxwork II: Lost in Time

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manhattan Baby

Manhattan Baby

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Day of the Dead

Day of the Dead

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pied Piper

The Pied Piper

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry