• Back Stage

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • The Blue Eagle

    ★★★★

  • They Never Come Back

    ★★★

  • The Night of the Party

    ★★½

  • Mr. Fix-It

    ★★★★

  • Double Trouble

    ★★★½

  • Raffles

    ★★★½

  • Raffles, the Amateur Cracksman

    ★★★½

  • Strangers in Love

    ★★

  • The Pointing Finger

    ★½

  • The Marriage Playground

    ★★

  • Behind the Make-Up

    ★★

  • Monsieur Beaucaire

    ★★★★

  • Beyond the Rocks

    ★★★★

  • Don't Bet on Love

    ★★★½

  • For the Love of Mike

    ★★½

  • The County Fair

    ★★★