Sort by

PollyPrecoder has logged 33 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Year Later

One Year Later

1933
×
★★½
Edit this entry  
29
The Loves of Carmen

The Loves of Carmen

1927
×
★★★★
Edit this entry  
29
Makers of Melody

Makers of Melody

1929
×
★★★
Edit this entry  
29
No More West

No More West

1934
×
★★
Edit this entry  
28
Paradise Island

Paradise Island

1930
×
★★½
Edit this entry  
27
The Oil Raider

The Oil Raider

1934
×
★★½
Edit this entry  
26
The Loudspeaker

The Loudspeaker

1934
×
★★½
Edit this entry  
25
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Scotland Yard Mystery

The Scotland Yard Mystery

1934
×
★★½
Edit this entry  
23
The Defense Rests

The Defense Rests

1934
×
★★★½
Edit this entry  
22
Waltzes from Vienna

Waltzes from Vienna

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Her Secret

Her Secret

1933
×
★½
Edit this entry  
19
His New Mamma

His New Mamma

1924
×
★★½
Edit this entry  
19
He's In Again

He's In Again

1918
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
California Straight Ahead

California Straight Ahead

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dude Ranger

The Dude Ranger

1934
×
★★½
Edit this entry  
14
Once in a Lifetime

Once in a Lifetime

1932
×
★★★
Edit this entry  
12
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1953
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sally of the Sawdust

Sally of the Sawdust

1925
×
★★★½
Edit this entry  
10
Inside Information

Inside Information

1934
×
★★
Edit this entry  
09
Cheating Blondes

Cheating Blondes

1933
×
★★
Edit this entry  
08
Curtain at Eight

Curtain at Eight

1933
×
★★½
Edit this entry  
07
Gigolettes

Gigolettes

1932
×
★★★
Edit this entry  
07
His Royal Highness

His Royal Highness

1932
×
★★
Edit this entry  
06
The Charlatan

The Charlatan

1929
×
★★★
Edit this entry  
05
You're Next

You're Next

1919
×
★★★½
Edit this entry  
05
Call the Wagon

Call the Wagon

1923
×
★★★
Edit this entry  
04
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Edit this entry  
03
A Lady to Love

A Lady to Love

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Walking the Baby

Walking the Baby

1933
×
★★★
Edit this entry  
01
Stage Struck Susie

Stage Struck Susie

1929
×
★★
Read the review Edit this entry