• No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Cartoon Carnival

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • let me come in

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★½

  • The Man In The Hat

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Saria

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Last Vermeer

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Daughter

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • As the Earth Turns

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Who You Think I Am

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Nefta Football Club

    ★★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★½

  • Project Gutenberg

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Skin

    ★★★½

  • Brotherhood

    ★★★½

  • Loro

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Skin

    ★★★½

  • One Small Step

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★