Sort by

Josh @ The Movies has logged 53 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Run Woman Run

Run Woman Run

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Streamline

Streamline

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Breaking

Breaking

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Looks

Last Looks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cosmic Dawn

Cosmic Dawn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Long Night

The Long Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghosts of the Ozarks

Ghosts of the Ozarks

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Other Me

The Other Me

2022
×
Edit this entry  
26
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Trip to Spain

My Trip to Spain

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Master

Master

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The In Between

The In Between

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Framing Agnes

Framing Agnes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds Like Us

Birds Like Us

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
★½
Edit this entry  
19
Emergency

Emergency

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honeycomb

Honeycomb

2022
×
½
Edit this entry  
16
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Cosby

We Need to Talk About Cosby

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Babysitter

Babysitter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Brazen

Brazen

2022
×
Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Belle

Belle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry