Sort by

Pmonkey710 has logged 788 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Puppet Master 5: The Final Chapter

Puppet Master 5: The Final Chapter

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Lepus

Night of the Lepus

1972
×
★★½
Edit this entry  
17
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★½
Edit this entry  
19
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom of the Theatre

Phantom of the Theatre

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Regression

Regression

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dead Like Me: Life After Death

Dead Like Me: Life After Death

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
The Charnel House

The Charnel House

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Dead Awake

Dead Awake

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Hold Your Breath

Hold Your Breath

2012
×
Edit this entry  
31
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clown

Clown

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
9 Days

9 Days

2013
×
Edit this entry  
28
The Hearse

The Hearse

1980
×
★½
Edit this entry  
28
Cries in the Night

Cries in the Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daddy's Little Girl

Daddy's Little Girl

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amnesiac

Amnesiac

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Breeders

Breeders

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Blown

Blown

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
Oranges: Revenge of the Eggplant

Oranges: Revenge of the Eggplant

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Exposé

Exposé

1976
×
Read the review Edit this entry  
28
Let's Be Evil

Let's Be Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★½
Edit this entry  
13
The Scarlet Scorpion

The Scarlet Scorpion

1990
×
★½
Edit this entry  
04
Dust Up

Dust Up

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Alligator People

The Alligator People

1959
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Onmyoji: The Yin Yang Master II

Onmyoji: The Yin Yang Master II

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Onmyoji: The Yin Yang Master

Onmyoji: The Yin Yang Master

2001
×
★★★★
Edit this entry