Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Ramekin

Ramekin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beast of the Yellow Night

The Beast of the Yellow Night

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dracula vs. Frankenstein

Dracula vs. Frankenstein

1971
×
Read the review Edit this entry  
18
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rats Are Coming! The Werewolves Are Here!

The Rats Are Coming! The Werewolves Are Here!

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Singularity

Singularity

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenebre

Tenebre

1982
×
Read the review Edit this entry  
30
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Puppet Master: Axis of Evil

Puppet Master: Axis of Evil

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Puppet Master X: Axis Rising

Puppet Master X: Axis Rising

2012
×
★★
Edit this entry  
29
The Satanic Rites of Dracula

The Satanic Rites of Dracula

1973
×
★★
Edit this entry  
29
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★½
Edit this entry  
29
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monstrosity

Monstrosity

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
Read the review Edit this entry  
22
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Carpenter

The Carpenter

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Creeping Terror

The Creeping Terror

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Final Exam

Final Exam

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Skin Eating Jungle Vampires

Skin Eating Jungle Vampires

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Puppet Master: The Legacy

Puppet Master: The Legacy

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Retro Puppet Master

Retro Puppet Master

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Curse of the Puppet Master

Curse of the Puppet Master

1998
×
★½
Edit this entry  
27
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
★★½
Edit this entry  
27
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Toolbox Murders

The Toolbox Murders

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive-In Massacre

Drive-In Massacre

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Puppet Master 5: The Final Chapter

Puppet Master 5: The Final Chapter

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Lepus

Night of the Lepus

1972
×
★★½
Edit this entry  
17
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★½
Edit this entry  
19
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry