Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
★★
Edit this entry  
26
300

300

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Anaconda

Anaconda

1997
×
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Jumper

Jumper

2008
×
Edit this entry  
22
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Lincoln

Lincoln

2012
×
Edit this entry  
20
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★½
Edit this entry  
31
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Shooter

Shooter

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Amélie

Amélie

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★½
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
Edit this entry  
01
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
01
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Edit this entry  
01
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
Edit this entry  
01
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
31
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry