Sort by

plumtingz has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1408

1408

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Half Magic

Half Magic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Like Father

Like Father

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry