Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • A Haunting in Venice

  • The Nun II

    ★★½

  • The Killer

    ★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Happiness for Beginners

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Bottoms

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cade: The Tortured Crossing

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Missing

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Nick Kroll: Little Big Boy

    ★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Alice, Darling

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★★★

  • Persuasion

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Our Father

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Landscapers

    ★★★★