Sort by

PlooplePop has logged 30 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kidz Klub!

Kidz Klub!

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Satan

The Great Satan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster High

Monster High

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Forbidden Dance

The Forbidden Dance

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lambada

Lambada

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Angel Town

Angel Town

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rockula

Rockula

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Things

Things

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Alien

Dr. Alien

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Operation Blue Line, Starring: Teenage Mutant Ninja Turtles

Operation Blue Line, Starring: Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
Read the review Edit this entry  
10
Deadly Embrace

Deadly Embrace

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slime City

Slime City

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freeway

Freeway

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry