PlooplePop has logged 49 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grain Drain

Grain Drain

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lonely Water

Lonely Water

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sewing Machine

Sewing Machine

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Witchery

Witchery

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Howling IV: The Original Nightmare

Howling IV: The Original Nightmare

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Catacombs

Catacombs

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Seventh Sign

The Seventh Sign

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grotesque

Grotesque

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Slave Girls from Beyond Infinity

Slave Girls from Beyond Infinity

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
12
He Was Once

He Was Once

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nest

The Nest

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Slaughterhouse Rock

Slaughterhouse Rock

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Devil Worship: The Rise of Satanism

Devil Worship: The Rise of Satanism

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
Not of This Earth

Not of This Earth

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry