• Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★½

  • Murder by the Coast

    ★★★½

  • Under Suspicion: Uncovering the Wesphael Case

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • Who Killed the Lyon Sisters?

    ★½

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Last Narc

    ★★★★

  • Helter Skelter: An American Myth

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The AGFA Horror Trailer Show

    ★★★★

  • Devs

    ★★★½

  • The Trip to Greece

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Catching A Killer: A Diary From The Grave

    ★★★★

  • Murder Trial: The Disappearance of Margaret Fleming

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Who Killed Little Gregory?

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • Everything: The Real Thing Story

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★½

  • Killer Ratings

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Jo Pil-ho: The Dawning Rage

    ★★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

    ★★½

  • Triple Threat

    ★★★

  • Last Breath

    ★★★½

  • All the Colors of Giallo

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • ReMastered: Massacre at the Stadium

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Murder Mountain

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★