• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★

  • The Battle at Lake Changjin II

    ★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Scream

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

  • Pirates

    ★★★

  • The Colour Room

  • Eternals

  • Sing a Bit of Harmony

    ★★★

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

  • Belfast

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★★

  • Sonny Boy

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • Memoria

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Lørdag Kveld

  • Loki

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Girls und Panzer das Finale: Part III

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Flee

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Gulf of Silence

    ★★★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★