evan has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Middleman

The Middleman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Garfield

Garfield

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cooties

Cooties

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Never Hike in the Snow

Never Hike in the Snow

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Never Hike Alone

Never Hike Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry