Sara has logged 183 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chained

Chained

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The American Astronaut

The American Astronaut

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Macabre

Macabre

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Room 237

Room 237

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
In the House

In the House

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jobs

Jobs

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
The Gilded Cage

The Gilded Cage

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Odd Life of Timothy Green

The Odd Life of Timothy Green

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
The Divide

The Divide

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Unknown

Unknown

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lines of Wellington

Lines of Wellington

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
LOL

LOL

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Edit this entry