Sort by

Pleemp has logged 15 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry