• Pig

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • The Aristocats

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★½

  • Paths of Glory

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★★½

  • Snatch

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • In Bruges

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Stop Making Sense

    ★★★★½