• Pig

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Holmes & Watson

    ½

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • The Grinch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

  • Halloween

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Rampage

  • Ready Player One

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Daddy's Home 2

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

  • Stronger

  • It

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The House

  • Good Time

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Passengers

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

  • The Founder

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½