remi has logged 10 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Motocrossed

Motocrossed

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry