Sort by

pres has logged 21 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry