Sort by

pres has logged 266 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vir Das: Landing

Vir Das: Landing

2022
×
Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chris Redd: Why Am I Like This?

Chris Redd: Why Am I Like This?

2022
×
Edit this entry  
30
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nick Kroll: Little Big Boy

Nick Kroll: Little Big Boy

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chris Tucker: Live

Chris Tucker: Live

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Edit this entry  
18
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
Edit this entry  
18
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nikki Glaser: Good Clean Filth

Nikki Glaser: Good Clean Filth

2022
×
Edit this entry  
16
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Jim Gaffigan: The Pale Tourist

Jim Gaffigan: The Pale Tourist

2020
×
Edit this entry  
14
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Midnight

After Midnight

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
Read the review Edit this entry