• Prey

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★

  • Firestarter

    ★★

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★½

  • 365 Days: This Day

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • The Abominable Snow Baby

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★