• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Antlers

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

  • Listening to Kenny G

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Sarajevo

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • A Cop Movie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • Passing

    ★½

  • Cryptozoo

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Jiu Jitsu

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★