Sort by

Zinn has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Everything Is Terrible! The Movie

Everything Is Terrible! The Movie

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
Read the review Edit this entry  
09
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
His and Her Circumstances

His and Her Circumstances

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Legend of Grimace Island

The Wacky Adventures of Ronald McDonald: The Legend of Grimace Island

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Duel

The Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cuck

Cuck

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Toy With Me, Miss Nagatoro

Don't Toy With Me, Miss Nagatoro

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Cassette Girl

Cassette Girl

2015
×
Edit this entry  
31
Mobile Police Patlabor Reboot

Mobile Police Patlabor Reboot

2016
×
Edit this entry  
30
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Patlabor: The Mobile Police

Patlabor: The Mobile Police

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Living End

The Living End

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Doogal

Doogal

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Doogal

Doogal

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Corgi

The Queen's Corgi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★½
Read the review Edit this entry