Sort by

Priyanka has logged 219 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Vampire

The Vampire

1957
×
★★★
Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
29
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
A Change of Clothes

A Change of Clothes

2017
×
Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
Edit this entry  
27
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
LBJ

LBJ

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★½
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry