• Things Heard & Seen

    ★★

  • Ride or Die

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Peninsula

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★★½

  • Dead Kids

    ★★★½

  • Tic

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Just a Stranger

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • MOMOL Nights

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Violent Separation

  • The Entity

    ★★★

  • The Neighbors' Window

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Rain

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Friend Zone

    ★★★★

  • Alone/Together

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aurora

    ★★

  • Eerie

    ★★★½

  • Ang Pangarap Kong Holdap

    ★★

  • Billie and Emma

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★