• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • You've Got Murder

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Nerve

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Delibal

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • World War Z

    ★★★

  • Looper

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★½

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • Lost in Translation

    ★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★½