Sort by

P Los has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
½
Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rush

Rush

2013
×
★★½
Edit this entry