Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bros

Bros

2022
×
Edit this entry  
14
Sin City

Sin City

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slacker

Slacker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
Edit this entry  
24
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★½
Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry