• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Shane Gillis: Live In Austin

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Happily

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Perfect Weapon

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Coachella: 20 Years in the Desert

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★