Sort by

Ezra has logged 25 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mune: Guardian of the Moon

Mune: Guardian of the Moon

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Way

The Way

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Religulous

Religulous

2008
×
Read the review Edit this entry