Sort by

Rizki has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Profile

Profile

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Q

John Q

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boy

The Boy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry