Sort by

Rizki has logged 231 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Want to Get Even

I Want to Get Even

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rififi

Rififi

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Legacy Revealed

Star Wars: The Legacy Revealed

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry