piulinn has logged 22 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Piercing

Piercing

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man in the Wall

The Man in the Wall

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Skins

Skins

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fracture

Fracture

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry