piulinn has logged 201 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Kin

Kin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shangri-La Suite

Shangri-La Suite

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry