Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dual

Dual

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Road

The Road

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whipped

Whipped

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boomerang

Boomerang

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juliet in Paris

Juliet in Paris

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Against the Ice

Against the Ice

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mayday

Mayday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Shrimp

Shrimp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The 355

The 355

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Gabriel

Gabriel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry