• The Flash

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Unforgivable

  • tick, tick...BOOM!

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Wolf

    ★★½

  • Squid Game

  • Help

    ★★★★

  • My Son

    ★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Encounter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The North Water

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • False Positive

    ★½

  • The Novice

    ★★★★

  • No Man of God

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • I Am All Girls

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Things Heard & Seen

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Naked Singularity

    ★★½

  • Voyagers

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Moxie

    ★½

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★½