• Intrusion

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Mrs. Serial Killer

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Ravening

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Sir

    ★★★½

  • Ittefaq

    ★★★

  • Signature Move

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Ek Villain

    ½

  • Divergent

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Malamaal Weekly

    ★★★★

  • The Descent

    ★½

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★★½

  • Cherry Falls

    ★½

  • Jawbreaker

    ★★★★★

  • Blade

    ★★★★

  • Eve's Bayou

    ★★★★

  • Space Jam

    ★★★★

  • The Craft

  • Waiting to Exhale

    ★★★★★

  • Tales from the Crypt: Demon Knight

    ★★★★★

  • The Crow

    ★★★★★

  • Darr

    ★★★

  • Baazigar

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Hellbound: Hellraiser II

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Lady Snowblood

  • Diabolique

    ★★★½