Sort by

✨PinkMcflurry (Danya)✨ has logged 228 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aniara

Aniara

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tender

Tender

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Open Water

Open Water

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mo'Nique & Friends: Live from Atlanta

Mo'Nique & Friends: Live from Atlanta

2020
×
Edit this entry  
26
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mufasa: The Lion King

Mufasa: The Lion King

2024
×
Read the review Edit this entry  
27
Big

Big

1988
×
Read the review Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
Read the review Edit this entry