Sort by

Zach has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fanboys

Fanboys

2009
×
Edit this entry  
20
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cell

Cell

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dickie Roberts: Former Child Star

Dickie Roberts: Former Child Star

2003
×
Edit this entry  
04
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry