pilot has logged 13 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
17
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry