Patrick has logged 16 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Salvatore Giuliano

Salvatore Giuliano

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Magic Blade

The Magic Blade

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bone

Bone

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Flaming Creatures

Flaming Creatures

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flying Swords Of Dragon Gate

Flying Swords Of Dragon Gate

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry