• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • 8 Mile

    ★★★★½

  • Baptists at Our Barbecue

    ★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hercules

    ★★★★★

  • We Bought a Zoo

    ★★

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★½

  • Mulan

    ★★★★½

  • Bandslam

    ★★★½

  • Superbad

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Time Bandits

    ★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★